ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7528621
*
nr 752 8621
Spegel
Förgylld, 62x76
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2012
kl 17:38:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 17:03:42
1
100 kr
8/4 21:37:33
2
150 kr
9/4 00:28:25
3
1.000 kr
9/4 14:09:51
2
250 kr
9/4 14:10:15
2
500 kr
9/4 17:31:22
2
600 kr
9/4 17:31:43
2
700 kr
9/4 17:31:58
2
800 kr
9/4 17:33:27
2
900 kr
9/4 17:33:39
2
1.000 kr
9/4 17:33:53
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 752 8621
Spegel
Förgylld, 62x76
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 17:03:42 | 1 | 100 kr |
8/4 21:37:33 | 2 | 150 kr |
9/4 00:28:25 | 3 | 1.000 kr |
9/4 14:09:51 | 2 | 250 kr |
9/4 14:10:15 | 2 | 500 kr |
9/4 17:31:22 | 2 | 600 kr |
9/4 17:31:43 | 2 | 700 kr |
9/4 17:31:58 | 2 | 800 kr |
9/4 17:33:27 | 2 | 900 kr |
9/4 17:33:39 | 2 | 1.000 kr |
9/4 17:33:53 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29